История Робин Гуда

Особа прототипу цих балад та легенд не встановлена. Імовірно, він жив на початку XIV століття, за правління короля Едуарда II, або навіть пізніше: в одній з балад діє королева Кетрін, яку іноді ототожнюють з Катериною Арагонською (1485-1536). Однак нині найбільшою популярністю користується художня версія Вальтера Скотта, згідно з якою Робін жив у другій половині XII століття (тобто був сучасником Річарда Левине Серце та Іоанна Безземельного). На користь першої версії і проти версії Скотта говорить низку історичних деталей: так, змагання зі стрільби з лука стали проводитися в Англії не раніше XIII століття.

Балади про Робіна Гуда були записані ще в XIV столітті, що зумовило порівняно невелику варіативність сюжетів. В одному з найповніших збірників англійських балад, опублікованих Френсісом Чайлдом у XIX столітті, налічується 40 творів про Робіна Гуда.

За однією з версій, Робін був йоменом, тобто вільним селянином, в інших версіях він постає несправедливо знедоленим дворянином, найчастіше графом Хантінгтонським.

Батьківщиною Робіна Гуда називають селище Локслі, за назвою якого іноді називають і самого Робіна - Робіном Локслі. Його лісова армія налічує кілька десятків вільних стрільців. Всі вони - відмінні лучники, сміливі, винахідливі та по-своєму благородні люди.

Популярними героями цього епосу, поряд з самим Робіном Гудом, є також його помічники: Маленький Джон (також: Малюк Джон, Малютка Джон, Крихітка Джон), Брат Тук - ченець, Вілл Скарлетт (також: Скарлок, Скедлок, Скетлок), Мач, син мірошника,Алан з Лощини (Алан-е-Дейл) і дружина (подруга) Робіна-діва Маріан. Головними противниками розбійників є шериф Ноттінгемський та сер Гай Гісборн.

Робін Гуд - один з небагатьох, поряд з королем Артуром, легендарних героїв англійських балад, що вийшли за рамки фольклору і стали важливою культурною реалією, - на теми балад про нього пишуться літературні твори, ставляться вистави, знімаються численні фільми і т.п.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *